Vienā saujā augsnes ir vairāk mikroorganismu, nekā cilvēku uz Zemes
Dabiskā augsne ir mikroorganismu pilna, tie ietekmē visu dzīvo un ar augiem saistīto. Augsne, kas bagātināta ar labvēlīgajiem mikroorganismiem, spēj sevi uzturēt veselīgu un bagātīgu. Nav noslēpums, ka augi nereti no zemes paņem vairāk, nekā tā pati spēj atjaunot, tāpēc mums tai jāpalīdz, bagātinot ar dabiskas izcelsmes bioloģiski aktīviem produktiem un nepieciešamajiem mikroorganismiem, uzlabojot augu imunitāti, izturību un veselību.
Augsnes baktērija
Bacillus thuringiensis sporu veidošanās laikā izdala savienojumus, kas ierobežo augam kaitējošu organismu attīstību.
Augsnes baktērija
Bacillus subtilis piemīt spēja veidot bioplēvi ap auga saknēm, kas pasargā no patogēnu iekļūšanas. Pārveido fosfora savienojumus augam pieejamā formā, uzlabo slāpekļa fiksāciju, sintezē vielas, kas stimulē augu augšanu un paaugstina rezistenci.
Augsnes baktērija
Rhizobium ģints baktērijas veido simbiotiskas attiecības ar tauriņziežu dzimtas augiem un, fiksējot gaisā esošo slāpekli, pārveido to augam uzņemamā formā. Noteiktas gumiņbaktērijas (Rhizobium) saistās ar atbilstošiem augiem, veidojot uz to saknēm gumiņus.
Sēne
Trichoderma ģints sēnes uzlabo augu augšanu, augam veidojas spēcīgākas saknes. Stimulē augu rezistenci pret nelabvēlīgiem vides faktoriem.
Augsnes baktērija
Polyangium cellulosum spēj pārstrādāt nešķīstošus organiskos savienojumus, lielmolekulāras vielas, celulozi. To izdalītās vielas stimulē augam labvēlīgo mikroorganismu vairošanos.
Augsnes baktērija
S. cellulosae un S. griseoviridis producētās vielas nomāc veicina augam labvēlīgo mikroorganismu augšanu un vairošanos. To izdalītās sintezētās vielas stimulē augu augšanu.
Augsnes baktērija
Pseudomonas putida ir augsnē brīvi dzīvojošas baktērijas, kas veido mutuālas attiecības ar augu saknēm. Izdalītās vielas stimulē augu augšanu un uzlabo auga dabīgo imunitāti.
Augsnes baktērija
Azotobacter chroococcum ir augsnē brīvi dzīvojošas atmosfēras slāpekli saistošas baktērijas. Sintezē augu attīstībai nepieciešamas vielas.